Kalenteri

EtVaS kerhokalenteri kevätkausi 2019

to 3.1.  Halsuantie klo 18: Kauden avaus
ti 8.1.   Koulu klo 17: Nuorten ohjaus alkaa
to 10.1. Halsuantie klo 18: A5 ok. 3+3 min. + 2sec incre
la 12.1. JSM EtVaS II,IV,V
su 13.1. JSM EtVaS III
ti 15.1.  Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
ti 15.1.  Halsuantie klo 18: Nuorten shakkivalmennus 1/14
to 17.1. Halsuantie klo 18: B5 ok. 5+5 min. + 3sec delay
ti 22.1.  Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
ti 22.1.  Halsuantie klo 18: Nuorten shakkivalmennus 2/14
to 24.1. Halsuantie klo 18: C5 ok. 10+10 min. + 5sec incre
ti 29.1. Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
ti 29.1. Halsuantie klo 18: Nuorten shakkivalmennus 3/14
to 31.1. Halsuantie klo 18: A6 ok. 3+3 min. + 2sec incre
ti 5.2. Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
ti 5.2. Halsuantie klo 18: Nuorten shakkivalmennus 4/14
to 7.2. Halsuantie klo 18: peli-ilta
la 9.2. JSM  EtVaS I-V
su 10.2. JSM EtVaS I
ti 12.2. Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
ti 12.2. Halsuantie klo 18: Nuorten shakkivalmennus 5/14
to 14.2. Halsuantie klo 18: B6 ok. 5+5 min. + 3sec delay
ti 26.2. Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
ti 26.2. Halsuantie klo 18: Nuorten shakkivalmennus 6/14
to 28.2. Halsuantie klo 18: C6 ok. 10+10 min. + 5sec incre

ti 5.3. Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
ti 5.3. Halsuantie klo 18: Nuorten shakkivalmennus 7/14
to 7.3. Halsuantie klo 18: A7 ok. 3+3 min. + 2sec incre
ti 12.3. Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
ti 12.3. Halsuantie klo 18: Nuorten shakkivalmennus 8/14
to 14.3. Halsuantie klo 18: B7 ok. 5+5 min. + 3sec delay
ma 18.3. Areena HSL joukkuevartit M-ryhmä
ti 19.3. Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
ti 19.3. Halsuantie klo 18: Nuorten shakkivalmennus 9/14
to 21.3. Halsuantie klo 18: peli-ilta
to 21.3. Areena HSL joukkuevartit A-ryhmä
ma 25.3. Areena HSL joukkuevartit B-ryhmä
ti 26.3. Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
ti 26.3. Halsuantie klo 18: Nuorten shakkivalmennus 10/14
to 28.3. Halsuantie klo 17: Vuosikokous
to 28.3. Halsuantie klo 18: peli-ilta
to 28.3. Areena HSL joukkuevartit C-ryhmä

ti 2.4. Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
ti 2.4. Halsuantie klo 18: Nuorten shakkivalmennus 11/14
to 4.4. Halsuantie klo 18: C7 ok. 10+10 min. + 5sec incre
pe 5.4. JSM I
la 6.4. JSM I-III
su 7.4. JSM I
ti 9.4. Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
ti 9.4. Halsuantie klo 18: Nuorten shakkivalmennus 12/14
to 11.4. Halsuantie klo 18: A8 ok. 3+3 min. + 2sec incre
ti 16.4. Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
ti 16.4. Halsuantie klo 18: Nuorten shakkivalmennus 13/14
ti 23.4. Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
ti 23.4. Halsuantie klo 18: Nuorten shakkivalmennus 14/14
to 25.4. Halsuantie klo 18: B8 ok. 5+5 min. + 3sec delay

to 2.5. Halsuantie klo 18: peli-ilta
ti 7.5. Koulu klo 17: Nuorten ohjaus
to 9.5. Halsuantie klo 18: C8 ok. 10+10 min. + 5sec incre
to 16.5. Halsuantie klo 18: peli-ilta
17-19.5. Areena: EtVaS viikonlopputurnaus
to 23.5. Halsuantie klo 18: Kauden päättäjäiset

Halsuantie: Halsuantie 9, Kannelmäki. Käynti kadun puolelta
Koulu: Myyrmäen koulu (Vaskivuoren lukio), Virtatie 4
Areena: Shakkiareena, Hiomotie 10, Pitäjänmäki

Kauden 2018-19 pikapelisarjat
A 3+3 min. + 2 sekunnin inkrementti
B 5+5 min. + 3 sekunnin viive (delay)
C 10+10 min. + 5 sekunnin inkrementti / 5 kierrosta
Kaikissa sarjoissa pelataan kahdeksan osakilpailua,
loppupisteisiin viisi parasta pistemäärää.
Pistelasku: 10,8,6,5,4,3,2,1 ja osanotosta 0,5.
Viimeiset osakilpailut: 13,10,8,6,5,4,3,2 ja osanotosta 1.
Tasapisteissä vertailulla ei merkitystä, pistesumma jaetaan.

Tervetuloa mukaan!