Joukkue-SM

Joukkue SM 2022-23

EtVaS osallistuu kaudelle 2022-23 neljällä joukkueella. Ykkösjoukkueemme pelaa SM-liigassa, kakkonen ja kolmonen I-divisioonassa, nelonen III-divisioonassa. Nelosjoukkue koostuu pääasiassa varhaisnuorista.

ShakkiNetin liigapalsta

Ohjelma kaudella 2022-23

la 24.9.2022
Joensuu       JoeSK-EtVaS                    2,5 – 5,5
Halsuantie     EtVaS 2-Pässi               3,0 – 5,0
Pori               PSY-EtVaS 3                      6,0 – 2,0
su 25.9.2022
Joensuu         EtVaS-VammSK           2,0 – 6,0
HSL Areena    EtVaS 2-JyS 2             6,0 – 2,0
HSL Areena  LauttSSK-EtVaS 3     7,0  – 1,0
HSL Areena    EtVaS 4-I-HSK 2       0,0 – 4,0

la 15.10.2022
Jyväskylä    EtVaS-RaahLi                   5,0 – 3,0
su 16.10.2022
Jyväskylä    EtVaS-JyS                          3,5 – 4,5 

la 12.11.2022
Tampere         TammerSh – EtVaS   5,5 – 2,5
Kuopio               KSY – EtVaS 2            3,5 – 4,5
HSL Areena     EtVaS 3 – TuTS 2     5,5 – 2,5
HSL Areena     ESK – EtVaS 4           1,5 – 3,5

la 14.1.2023
HSL Areena EtVaS-MatSK
Akaa               AkaaS-EtVaS 3
HSL Areena KäpSK-EtVaS 2
Helsinki         EtVaS 4-MatSK 6
su 15.1.2023
Salo                SalSK-EtVaS
Helsinki        EtVaS 3-Aatos
Kotka            KymS-EtVaS 2

la 11.2.2023
HSL Areena EtVaS-Gambiitti
Helsinki          EtVaS 3-KarjUra
HSL Areena EtVaS 2-LahS
su 12.2.2023
HSL Areena HSK-EtVaS
Helsinki          EtVaS 4-Gambiitti 3

la 1.4.2023
HSL Areena EtVaS-HSC
HSL Areena KS-58-EtVaS 3
Espoo             MatSK 2-EtVaS 2
su 2.4.2023
HSL Areena TuTS-EtVaS

 

1. HSC, Helsinki             5  +10  9 
2. VammSK, Sastamala         5  +7   8
3. JyS, Jyväskylä            5  +5   8     
--------------------------------------
4. SalSK, Salo               5  +8   7  
5. TammerSh, Tampere         5  +6   6   
6. MatSK, Espoo              5  +6   6   
7. TuTS, Turku               5  +5   6    
8. EtVaS, Vantaa             5  -3   4  
9. RaahLi, Raahe             5  -9   3 
10.HSK, Helsinki             6  -10  3 
--------------------------------------
11.Gambiitti, Vantaa         6  -3   2  
12.JoeSK, Joensuu            5  -22  0 
I DIVISIOONA lohko 2
1. MatSK II, Espoo 3 +11 6 -------------------------------------- 2. Pässi, Helsinki 4 +4 6 3. LahS, Lahti 3 +4 4 4. EtVaS II, Vantaa 3 +3 4 5. KäpSK, Helsinki 3 +3 4 6. KymS, Kotka 3 -5 2 -------------------------------------- 7. JyS II, Jyväskylä 3 -7 0 8. KSY, Kuopio 4 -13 0
I DIVISIOONA lohko 1
1. Aatos, Helsinki 3 +18 6 -------------------------------------- 2. KS-58, Helsinki 4 +2 6 3. LauttSSK, Helsinki 3 +5 4 4. KarjUra, Raasepori 3 +5 4 5. PSY, Pori 4 +2 4 6. EtVaS III, Vantaa 3 -7 2 -------------------------------------- 7. AkaaS, Akaa 3 -12 0 8. TuTS II, Turku 3 -13 0
III-divisioona, lohko 3

Gambiitti 3     2   2  0  0    4     7.5
----------------------------------------
ESK             2   1  0  1    2     6.0
HSK 2           2   1  0  1    2     5.5
I-HSK 2         2   1  0  1    2     4.5
EtVaS 4         2   1  0  1    2     3.5
MatSK 6         2   0  0  2    0     2.0

 

Nimetyt kokoonpanot

EtVaS I (SM-liiga)
1. Kanep Meelis
2. Sepp Olav
3. Rönkä Erik
4. Anttila Perttu
5. Salo Heikki
6. Kokkila Tero
7. Kujala Auvo 8. Koskinen Henri
--- 9. Tommiska Matti 10.Lindholm Jere 11.Alava Mikko 12.Paasikangas Johanna
13.Räsänen Otto
14.Laakso Harri
15.Hallenberg Sami 16.Vihinen Teemu 17.Al-Argha Hisham 18.Tähkävuori Tapani
19.Vyskubov Dmitry
20.Lallukka Taneli 21.Patosalmi Juha 22.Taylor Daryl 23.Rajakari Janne
24.Pölkki Eino 25.Kinnunen Seppo yhteyshenkilö Koskinen Henri EtVaS II (I-divisioona lohko 1) 1. Tommiska Matti
2. Lindholm Jere
3. Alava Mikko
4. Paasikangas Johanna
5. Räsänen Otto
6. Laakso Harri
7. Hallenberg Sami
8. Vihinen Teemu
---
9. Al-Argha Hisham
10.Tähkävuori Tapani
11.Vyskubov Dmitry
12.Lallukka Taneli
13.Patosalmi Juha
14.Taylor Daryl
15.Männistö Eero
16.Rajakari Janne
17.Pölkki Eino
18.Kivivuori Ilppo
19.Kinnunen Seppo
20.Mikkola Sakari
21.Nordlund Henri
22.Pulli Tapio
23.Buselli Daniel
24.Teräsalo Kari
25.Turunen Tiina
yhteyshenkilö Laakso Harri
EtVaS III (I-divisioona lohko 2)
1. Al-Argha Hisham
2. Tähkävuori Tapani
3. Vyskubov Dmitry
4. Lallukka Taneli
5. Patosalmi Juha
6. Taylor Daryl
7. Männistö Eero
8. Rajakari Janne
---
9. Pölkki Eino
10.Kivivuori Ilppo
11.Kinnunen Seppo
12.Linnossuo Lauri
13.Mikkola Sakari
14.Nordlund Henri
15.Pulli Tapio
16.Buselli Daniel
17.Al-Najar Huda
18.Heino Pessi
19.Teräsalo Kari
20.Turunen Tiina
21.Pihlajamäki Niklas
22.Hietanen Herman
23.Zaretckii Roman
24.Viilo Luka
25.Pukki Tomas yhteyshenkilö Kinnunen Seppo EtVaS IV (varhaisnuoret) 1. Pölkki Eino
2. Kivivuori Ilppo
3. Kinnunen Seppo
4. Mikkola Sakari
5. Karppinen Mikael
yhteyshenkilö Koskinen Henri

 

Tulokset kaudella 2020-21

la 12.9.2020
Sastamala    klo 12.00  EtVaS – VammSK          3,5 - 4,5
Halsuantie   klo 12.00  EtVaS II – Gambiitti II SIIRRETTY
HSL Areena   klo 15.30  EtVaS III – JärvSK      4,0 - 1,0
HSL Areena   klo 15.30  EtVaS IV – I-HSK        0,5 - 4,5
Vantaa       klo 12.00  Gambiitti IV – EtVaS V  3,5 - 1,5
su 13.9.2020
Salo         klo 12.00  SalSK – EtVaS           5,0 - 3,0
Lahti        klo 12.00  LahS – EtVaS III        3,5 - 1,5
Halsuantie   klo 12.00  EtVaS IV – SalSK II     2,5 - 2,5

la 17.10.2020
HSL Areena   klo 10.00  EtVaS – MatSK II        SIIRRETTY
HSL Areena   klo 15.30  KäpSK – EtVaS II        3,5 - 4,5
Halsuantie   klo 12.00  EtVaS V – HSK III       SIIRRETTY
su 18.10.2020
Korso        klo 12.00  Gambiitti – EtVaS       SIIRRETTY
Halsuantie   klo 10.00  EtVaS II – JoeSK        SIIRRETTY

la 14.11.2020
Turku        klo 12.00  TuTS – EtVaS            SIIRRETTY
Halsuantie   klo 12.00  EtVaS II – Pässi        SIIRRETTY
Forssa       klo 12.00  LoimSK – EtVaS IV       4,0 - 1,0
su 15.11.2020
Tampere      klo 12.00  EtVaS – TammerSh        SIIRRETTY
HSL Areena   klo 12.00  EtVaS III – HyvSK       3,0 - 2,0
Halsuantie   klo 12.00  EtVaS V – MatSK V       1,5 - 3,5

la 09.01.2021
Hämeenlinna  klo 12.00  HämSK – EtVaS III       SIIRRETTY
Halsuantie   klo 12.00  EtVaS IV – KarjUra      1,0 - 4,0
Länsimäki    klo 12.00  X – EtVaS V             5,0 - 0,0
su 10.01.2021
Halsuantie   klo 11.00  EtVaS II – JoeSK        SIIRRETTY

la 13.02.2021
HSL Areena   klo 12.00  SK Ninja – EtVaS        SIIRRETTY
Kuopio       klo 12.00  KSY – EtVaS II          SIIRRETTY
Halsuantie   klo 12.00  EtVaS III – Tammer III  SIIRRETTY
Areena       klo 12.00  LauttSSK II – EtVaS IV  2,0 - 3,0
su 14.02.2021
HSL Areena   klo 12.00  EtVaS – MatSK           SIIRRETTY
Halsuantie   klo 12.00  EtVaS V – Aatos III     SIIRRETTY

la 13.03.2021
HSL Areena   klo 10.00  SK Ninja – EtVaS        SIIRRETTY
Jyväskylä    klo 12.00  JyS II – EtVaS II       SIIRRETTY
Tampere      klo 12.00  Moukat – EtVaS III      SIIRRETTY
HSL Areena   klo 15.30  KäpSK II – EtVaS IV     SIIRRETTY
su 14.03.2021
HSL Areena   klo 15.30  EtVaS – MatSK           SIIRRETTY

la 24.07.2021
Halsuantie   klo 12.00 EtVaS III – Tammer III 3,0 - 2,0

pe 20.08.2021
HSL Areena   klo 15.30 Aatos - EtVaS SIIRRETTY
la 21.08.2021
HSL Areena   klo 10.00 EtVaS - MatSK SIIRRETTY
Kuopio klo 12.00 KSY - EtVaS II 5,0 - 3,0
HSL Areena   klo 10.00 KäpSK II - EtVaS IV 3,5 - 1,5
su 21.08.2021
HSL Areena   klo 10.00 EtVaS - MatSK II SIIRRETTY

la 11.09.2021
Vantaa klo 12.00 Gambiitti - EtVaS SIIRRETTY
H-linna klo 12.00 HämSK - EtVaS III SIIRRETTY
su 12.09.2021
Helsinki klo 12.00 EtVaS II - JoeSK SIIRRETTY

la 16.10.2021
HSL Areena klo 10.00 SKNinja - EtVaS 5,0 - 3,0
Halsuantie klo 12.00 EtVaS II - Pässi 4,5 - 3,5
HSL Areena klo 10.00 EtVaS V - HSK III 3,0 - 2,0
su 17.10.2021
Halsuantie klo 12.00 EtVaS V - Aatos III 5,0 - 0,0 w.o.

la 20.11.2021
Raahe klo 12.00 EtVaS - JyS SIIRRETTY
Jyväskylä klo 12.00 JyS II - EtVaS II 6,0 - 2,0
Tampere klo 12.00 Moukat - EtVaS III 1,0 - 4,0
su 21.11.2021
Raahe klo 12.00 RaahLi - EtVaS SIIRRETTY
H-linna klo 12.00 HämSK - EtVaS III 1,0 - 4,0

la 27.11.2021
Jyväskylä klo 13.00 EtVaS - JyS 1,5 - 6,5
su 28.11.2021
Raahe klo 11.00 RaahLi - EtVaS 2,5 - 5,5

la 11.12.2021
HSL Areena klo 12.00 EtVaS - Tammer 6,0 - 2,0
Halsuantie klo 12.00 EtVaS II - Gambiitti II PERUUTETTU
su 12.12.2021
HSL Areena klo 10.00 EtVaS - TuTS SIIRRETTY

la 15.1.2022
Vantaa klo 12.00 Gambiitti - EtVaS SIIRRETTY
Halsuantie klo 12.00 EtVaS II - JoeSK SIIRRETTY

la 22.1.2022
HSL Areena klo 12.00 EtVaS - TuTS SIIRRETTY

pe 4.2.2022
HSL Areena  klo 18.00 Aatos - EtVaS SIIRRETTY
la 5.2.2022
HSL Areena  klo 12.00 EtVaS - MatSK SIIRRETTY
su 6.2.2022
HSL Areena  klo 12.00 EtVaS - MatSK II SIIRRETTY

la 19.3.2022
HSL Areena klo 12.00 EtVaS - TuTS 3,5 - 4,5

la 2.4.2022
Halsuantie klo 11.00 EtVaS II - JoeSK 5,0 - 3,0

la 9.4.2022
Vantaa klo 12.00 Gambiitti - EtVaS 4,0 - 4,0

pe 20.5.2022
HSL Areena  klo 18.00 Aatos - EtVaS PERUUTETTU
la 21.5.2022
HSL Areena  klo 12.00 EtVaS - MatSK 1,5 - 6,5
su 22.5.2022
HSL Areena  klo 12.00 EtVaS - MatSK II 1,0 - 4,0

Tilanteet/ lopputulokset

 

1. VammSK, Sastamala       9  +25 16  
2. JyS, Jyväskylä          9  +27 15   
3. MatSK, Espoo            9  +12 14   
------------------------------------ 
4. RaahLi, Raahe           9  +2  10   
5. SalSK, Salo             9   0   8   
6. TammerSh, Tampere       9  -2   8  
7. Gambiitti, Vantaa       9  -6   7    
8. EtVaS, Vantaa           9  -9   5  
9. TuTS, Turku             9  -17  5   
10.SK Ninja, Helsinki      9  -32  2  
------------------------------------  
MatSK II, Espoo suljettu sarjasta     --> I-DIV  
Aatos, Helsinki suljettu sarjasta     --> I-DIV
I-divisioona, lohko 2

JoeSK 5 3 1 1 7 28.0 ---------------------------------------- Pässi 5 3 0 2 6 21.5 EtVaS 2 5 3 0 2 6 19.0 KSY 5 3 0 2 6 19.0 KäpSK 5 1 1 3 3 17.0 JyS 2 5 1 0 4 2 15.5 ---------------------------------------- Gambiitti 2 0 0 0 0 0 0.0
II-divisioona, lohko 3
LahS            6   5  1  0   11    20.5
------------------------------------
EtVaS 3         6   5  0  1   10    19.5
TammerSh 3      6   3  1  2    7    17.5
JärvSK          6   2  1  3    5    11.5
HämSK           6   2  0  4    4    15.0
------------------------------------
HyvSK           6   1  1  4    3    10.0
Moukat          6   1  0  5    2    10.0
II-divisioona, lohko 1
KarjUra         6   6  0  0   12    24.0
------------------------------------
SalSK 2         6   3  2  1    8    18.5
I-HSK           6   3  1  2    7    18.0
LoimSK          6   3  1  2    7    14.0
KäpSK 2         6   1  1  4    3    12.5
------------------------------------
EtVaS 4         6   1  1  4    3     9.5
LauttSSK 2      6   0  2  4    2     8.5

III-divisioona, lohko 1
X               5   4  1  0    9    22.5
------------------------------------
Gambiitti 4     5   4  0  1    8    14.5
MatSK 5         5   2  0  3    4    11.0
EtVaS 5         5   2  0  3    4    10.5
HSK 3           5   1  1  3    3    11.5
Aatos 3         5   1  0  4    2     4.0

%d bloggaajaa tykkää tästä: