Joukkue-SM

Joukkue SM 2019-20

EtVaS osallistuu kilpailuun viidellä joukkueella.
Ykkösjoukkueemme pelaa SM-liigassa, kakkonen I-divisioonassa,
kolmonen ja nelonen II-  ja viitonen III divisioonassa.
Viitosjoukkue koostuu pääasiassa varhaisnuorista.

1.k 14.09.2019
Sastamala    VammSK    - EtVaS
Halsuantie   EtVaS II  - KSY
Espoo        MatSK IV  - EtVaS III
Halsuantie   EtVaS IV  - LauttSSK II
2.k 15.09.2019
Areena       EtVaS     - KymS

3.k 19.10.2019
Jyväskylä    JyS       - EtVaS
Halsuantie   EtVaS II  - KäpSK
Areena       EtVaS III - LauttSSK
Loimaa       LoimSK    - EtVaS IV
Halsuantie   EtVaS V   – KäpSK II
4.k 20.10.2019
Helsinki     EtVaS     - TamSh
Halsuantie   EtVaS IV  - TamSh III

5.k 23.11.2019
Helsinki     EtVaS     - ComeOn
Jyväskylä    JyS II    - EtVaS II
Areena       I-HSK     - EtVaS III
Halsuantie   EtVaS IV  - HämSK II
6.k 24.11.2019
Areena       MatSK     - EtVaS
Halsuantie   EtVaS II  - Gambiitti
Areena       Aatos III – EtVaS V

5.k 11.01.2020
Espoo        MatSK III - EtVaS II
Halsuantie   EtVaS III - TaSK
Espoo        ESK       - EtVaS IV
Halsuantie   EtVaS V   – Me-Ra

7.k 08.02.2020
Areena       HSK       - EtVaS
Joensuu      JoeSK     - EtVaS II 
Salo         SalSK II  - EtVaS III
Helsinki     Pässi     - EtVaS IV
8.k 09.02.2020
Areena       EtVaS     - MatSK II
Areena       X II      – EtVaS V

9.k 13.03.2020
Areena       EtVaS     - SalSK
10.k 14.03.2020
Areena       EtVaS     - Aatos
Lahti        LahS      - EtVaS II
Halsuantie   EtVaS III - Gambiitti III
11.k 15.03.2020
Areena       TuTS      - EtVaS

ShakkiNetin liigapalsta

Nimetyt kokoonpanot

1. Kanep Meelis
2. Sepp Olav
3. Välkesalmi Kimmo
4. Rönkä Erik
5. Anttila Perttu
6. Kokkila Tero
7. Koskinen Henri
8. Kujala Auvo
A. Lindholm Jere
B. Tommiska Matti
C. Salo Heikki
D. Paasikangas-Tella Johanna
E. Alava Mikko
F. Laakso Harri
G. Hallenberg Sami
H. Vihinen Teemu
I. Tähkävuori Tapani
J. Taylor Daryl
K. Patosalmi Juha
L. Kinnunen Seppo

EtVaS II
1. Lindholm Jere
2. Tommiska Matti
3. Salo Heikki
4. Paasikangas-Tella Johanna
5. Alava Mikko
6. Laakso Harri
7. Hallenberg Sami
8. Vihinen Teemu
A. Tähkävuori Tapani
B. Eskola Risto
C. Rajaji Suseenthiram
D. Taylor Daryl
E. Räsänen Otto
F. Männistö Eero
G. Patosalmi Juha
H. Rajakari Janne
I. Lallukka Taneli
J. Vyskubov Dmitry
K. Kivivuori Ilppo
L. Kinnunen Seppo
M. Nordlund Henri
N. Pulli Tapio
O. Hiltunen Ville
P. Teräsalo Kari
Q. Mikkola Sakari

EtVaS III
1. Tähkävuori Tapani
2. Eskola Risto
3. Rajaji Suseenthiram
4. Taylor Daryl
5. Räsänen Otto
A. Männistö Eero
B. Patosalmi Juha
C. Rajakari Janne
D. Lallukka Taneli
E. Vyskubov Dmitry
F. Kivivuori Ilppo
G. Kinnunen Seppo
H. Nordlund Henri
I. Pulli Tapio
J. Hiltunen Ville
K. Teräsalo Kari
L. Karppinen Mikael
M. Mikkola Sakari
N. Pölkki Eino
O. Buselli Daniel

EtVaS IV
1. Männistö Eero
2. Patosalmi Juha
3. Rajakari Janne
4. Lallukka Taneli
5. Vyskubov Dmitry
A. Kivivuori Ilppo
B. Kinnunen Seppo
C. Nordlund Henri
D. Pulli Tapio
E. Hiltunen Ville
F. Teräsalo Kari
G. Karppinen Mikael
H. Mikkola Sakari
I. Pölkki Eino
J. Buselli Daniel
K. Aapola Volter
L. Turunen Tiina
M. Heino Pessi
N. Patosalmi Samu
O. Patosalmi Aarne

EtVaS V
1. Kivivuori Ilppo
2. Kinnunen Seppo
3. Nordlund Henri
4. Pulli Tapio
5. Hiltunen Ville

Joukkue SM 2018-19

SM-liiga


1. SK ComeOn      11   9  0  2   43 - 19  18
2. TammerSh       11   8  0  3   35 - 15  16
3. SalSK          11   7  2  2   32 - 12  16
-----------------------------------------
4. JyS            11   7  1  3   36 - 20  15
5. TuTS           11   7  1  3   31 - 26  15
6. MatSK          11   6  2  3   36 - 19  14
7. EtVaS          11   5  2  4   30 - 28  12
8. Aatos          11   4  1  6   13 - 25   9
9. VammSK         11   4  0  7   21 - 33   8
10.KymS           11   2  2  7   11 - 28   6
-----------------------------------------
11.KS-58          11   1  1  9   12 - 39   3
12.JoeSK          11   0  0 11   12 - 48   0

Ohjelma

la 15.9.   Sastamala:   TuTS – EtVaS   4-4
su 16.9.  
Sastamala:   EtVaS – VammSK  5-1

la 10.11.   Tampere:    TammerSh – EtVaS  2-3
su 11.11.   Areena:      MatSK – EtVaS  6-1

la 8.12.    Areena:       EtVaS – KymS  3-0
su 9.12.    Joensuu:     EtVaS – JoeSK 3-2

la 9.2.      Areena:       SK ComeOn – EtVaS  4-3
su 10.2.    Areena:      EtVaS – Aatos  1-2

pe 5.4.     Areena:      EtVaS – SalSK  2-2
la 6.4.     Areena:       EtVaS – KS-58  3-2
su 7.4.     Areena:      JyS – EtVaS  3-2

1. divisioona, lohko B


1. MatSK 2         6   5  0  1   27 -  9  10
-----------------------------------------
2. Gambiitti       6   5  0  1   20 -  9  10
3. KSY             6   3  0  3   15 - 18   6
4. JyS 2           6   2  1  3   13 - 20   5
5. EtVaS 2         6   2  0  4   15 - 18   4
6. LahS            6   2  0  4   12 - 22   4
-----------------------------------------
7. KäpSK           6   1  1  4   11 - 17   3
8. HSK 2           0   0  0  0    0 -  0   0

Ohjelma

la 15.9.    Espoo:   MatSK II – EtVaS II   6-2

la 10.11.   Jyväskylä klo 14:   EtVaS II – KSY  2-5
su 11.11.   Jyväskylä klo 10:   JyS II – EtVaS II  3-1

su 9.12.    Areena:      HSK II – EtVaS II   1-2

la 12.1.    Halsuantie klo 12:  EtVaS II – KäpSK  4-0

la 9.2.      Lahti:        LahS – EtVaS II  2-5

la 6.4.     Areena:      EtVaS II – Gambiitti  1-2

2. divisioona, lohko 1

1. MatSK 3         4   4  0  0   10 -  2   8
-----------------------------------------
2. HämSK           4   1  2  1    7 -  6   4
3. EtVaS 3         3   1  0  2    5 -  6   2
4. JoeSK 2         3   0  2  1    4 -  8   2
5. ESK             4   0  2  2    3 -  7   2
-----------------------------------------
6. KäpSK 2         0   0  0  0    0 -  0   0
7. MikkSK          0   0  0  0    0 -  0   0

Ohjelma

su 16.9.    Hämeenlinna: HämSK – EtVaS III   3-1

la 10.11.   Halsuantie klo 12:  EtVaS III – ESK  3-0

la 8.12.    Areena klo 12:      KäpSK II – EtVaS III   1-3

su 13.1.   Halsuantie klo 12:      EtVaS III – MatSK III  1-3

la 9.2.     Halsuantie:  EtVaS III – MikkSK   5-0 w.o. Mikkeli luovutti ottelun

la 6.4.     Mikkeli:     JoeSK II – EtVaS III / ottelua ei pelattu

3. divisioona

Lohko 1


1. Gambiitti 3     5   5  0  0   17 -  2  10
-----------------------------------------
2. EtVaS 4         5   4  0  1   14 -  9   8
3. X 2             5   2  1  2   12 -  7   5
4. MatSK 7         5   2  0  3   10 - 11   4
5. Aatos 2         5   1  1  3    7 - 12   3
6. LauttSSK 4      5   0  0  5    1 - 20   0

Lohko 2


1. X               5   5  0  0   19 -  2  10
-----------------------------------------
2. LauttSSK 3      5   4  0  1   18 -  5   8
3. KäpSK 3         5   3  0  2   10 - 11   6
4. EtVaS 5         5   2  0  3    7 - 16   4
5. I-HSK 3         5   1  0  4    7 - 15   2
6. SK ComeOn 2     5   0  0  5    6 - 18   0

Ohjelma

la 15.9.
Halsuantie: EtVaS IV – Aatos II   4-1
Halsuantie: EtVaS V – LauttSSK III   0-5

la 10.11.
Koivukylä:   Gambiitti III – EtVaS IV  5-0
Halsuantie:  EtVaS V – X  0-4

su 9.12.
Halsuantie: EtVaS IV – X II  2-1
Areena:   SKComeOn II – EtVaS V   2-3

la 12.1.
Lauttasaari klo 12:  LautSSK IV – EtVaS IV  0-5
Areena klo 12:          I-HSK III – EtVaS V       2-3

la 9.2.
Espoo: MatSK VII – EtVaS IV  2-3
Halsuantie: EtVaS V – KäpSK III  1-3

la 6.4. Karsintaottelu noususta II-divisioonaan

Ponnen maja, Espoo:  EtVaS IV – X  3-0  / Nelonen nousi II-divisioonaan !!